Wijnmakerij Cantina ZaccagniniAster Rosè Extra Dry
Deze wijn gaat over het algemeen goed samen met varkensvlees, vegetarisch gerecht of kalfsvlees.
Wijnaroma's en olfactorische analyse
Op de neus onthult de Aster Rosè Extra Dry van Wijnmakerij Cantina Zaccagnini van de regio van Abruzzes. vaak soorten aroma's van rode bessen.
Lekker eten en wijn proeven met Aster Rosè Extra Dry
Overeenkomsten die perfect werken met Aster Rosè Extra Dry .
Originele gerechten en wijnarrangementen met Aster Rosè Extra Dry
De Aster Rosè Extra Dry van Wijnmakerij Cantina Zaccagnini gaat akkoord met over het algemeen heel goed met gerechten die van lam, kalfsvlees of varkensvlees zoals recepten van oezbeekse pilaf, escalopes à la viennoise of filet mignon in een korstje.
Details en technische informatie over de Aster Rosè Extra Dry van de Wijnmakerij Cantina Zaccagnini
Ontdek de druivensoort: Courbu
Courbu is inheems in de wijngaarden van de Pyreneeën. Deze witte druivensoort maakt deel uit van de Jurançon-familie. Drie klonen worden erkend in deze variëteit, die op middellange termijn topt, zich regelmatig ontwikkelt en een bevredigende productiviteit heeft. De manier waarop de scheuten zich vormen is kenmerkend. Aanvankelijk rechtop, buigen en krullen ze om tot een parasolachtige afwerking. Een krachtige onderstam is aan te bevelen om de courbu zich laat te zien ontwikkelen en rijpen. De kleine trossen vertonen heel aparte kenmerken. Ze zijn niet per se gevleugeld, maar wel rond en stomp, met een afgeronde of eerder afgeplatte vorm. Een lichtroze sluier bedekt de rijpere bessen, maar de oorspronkelijke kleur varieert van geelgroen tot goudwit. De vinificatie verbetert het sap van deze soort. Het bouquet wordt verfijnder met de jaren onder een lichtgele kleur. Droog of zoet, deze wijn is altijd opmerkelijk lekker.
Laatste jaargangen van deze wijn
De beste jaargangen van de Aster Rosè Extra Dry van de Wijnmakerij Cantina Zaccagnini zijn 2013, 2014, 2015
Informatie over de Wijnmakerij Cantina Zaccagnini.
De Wijnmakerij Cantina Zaccagnini maakt deel uit van belangrijkste erkende domeinen. Het biedt 61 wijnen te koop in de regio van Abruzzes om ter plaatse te ontdekken of om online te kopen.
De wijnstreek van Abruzzes
Abruzzo is een Italiaans wijngebied gelegen aan de oostelijke (Adriatische) kust. De onmiddellijke buren in Midden-Italië zijn Marche in het noorden, Lazio in het westen en zuidwesten en Molise in het zuidoosten. Abruzzo heeft één DOCG - Montepulciano d'Abruzzo Colline Teramane - en drie DOC-wijnappellaties. De rode en Cerasuolo d'Abruzzo en Montepulciano d'Abruzzo appellations, evenals de witte wijn appellatie Trebbiano d'Abruzzo zijn de meest opmerkelijke, gevolgd door de minder bekende Controguerra.
Nieuws over deze wijn
Pastasalade met olijfolie
Met een goede olijfolie heb je weinig meer nodig. Vooral in Italië weten ze dat. Zoals actrice Isabella Rossellini zegt: ‘Ik heb altijd extra vergine olijfolie, Parmigiano Reggiano en pasta in huis. Als mensen ziek worden willen ze kippensoep, maar ik wil spaghetti met Parmezaanse kaas, olijfolie en een beetje citroenschil. Ik voel me er elke keer beter door.’ – TEKST MARJOLEIN SCHUMAN | BEELD PEXELS.COM Pastasalade met olijfolie Dit heb je nodig Salade fusilli bosje peterselie (zongedroog ...
Tribidrag
Primitivo en zinfandel zijn in wezen dezelfde druif. Ze stammen af van een Kroatische variëteit met de naam tribidrag. In de loop der eeuwen hebben Tribidrags nazaten natuurlijk een eigen identiteit ontwikkeld. Als druif en als wijn. – TEKST MAGDA VAN DER RIJST Tribidrag De oermoeder van primitivo en zinfandel Over van alles wordt gevochten, ook over de herkomst van een druivenras. De zoektocht naar de oerouders van primitivo en zinfandel leest als De naam van de roos van Umberto Eco. Weli ...
Zoete ontdekking
Het was in 2003 dat Silvio Bragagnolo, wijnmaker in de Piemonte (Noord-Italië), zijn eerste passito maakte: intens geconcentreerde, zoete wijn, gemaakt van gedroogde druiven. Al 20 jaar stort hij zich volledig op deze passitowijnen. Dit jaar won hij met zijn passito van gewürztraminer niet alleen de Grand Gold-medaille, maar ook de titel International Revelation Sweet Wine op het gerenommeerde Concours Mondial de Bruxelles. De juryleden waren het erover eens dat dit qua zoete wijn voor hen de ‘o ...
Het woord van de wijn: Old
Een term die verschillende betekenissen kan hebben, maar over het algemeen verwijst naar een wijn die enkele jaren oud is en in de fles is gerijpt na in het vat te hebben gezeten.